PAST FLYERS & SLOTS

2019

Thursday, July 25th:
Vinyl Night Hosted By: Boi Jeanius
8:00PM / MaddJeanius (MaddJazz + Boi Jeanius)
7:00PM / Shazam Bangles
6:00PM / Mike Tupak
5:00PM / Groovin' Kiki
 

Friday, July 26th:
8:30PM / Gettoblaster B2B Chip E.
7:30PM / Waxmaster
6:30pm / Fancy Fux
5:30pm / Steve Noah
4:30pm / Mr. Bobby
3:30pm / J-Lektro
12:00pm / Los DSVLDS
 

Saturday, July 27th:
8:45PM / Stacy Kidd
7:15PM / KE B2B Ed Nine
6:15PM / James Curd
5:15PM / Cratebug
4:00PM / Alex Peace B2B Brian Boncher
3:00PM / Mr. Latin House
2:00PM / All The Way Kay
1:00PM / Wero
12:00PM / CeaseDays
 

Sunday, July 28th:
7:30PM / Paul Johnson
6:15PM / DJ Heather
5:00PM / Mdok B2B Syko
4:00PM / Geto Mark
3:00PM / Karl Almaria
2:00PM / All The Way Kay
1:00PM / Ethan Andrew
12:00PM / Pipcraz

2018

Thursday, July 26th (Afterparty @ Alulu's):

8:30PM / DJ Heather 

7:30PM / Cratebug

6:00PM / Mark Almaria & Sushi (M.A.P.S)

5:00PM / Pipcraz

 

Friday, July 27th (Afterparty @ Twisted Cantina, Harbee & Exit):

9:30PM / DJ Hyperactive

8:00PM / DJ Clent vs Traxman

7:00PM / Gant-Man

6:00PM / Gene Hunt

5:00PM / Bai-ee

4:00PM / Ryan Dille 

3:00PM / Nexus 

2:00PM / Cristian Oliver

1:00PM / Neeko
12:00PM / CeaseDays

 

Saturday, July 28th (Afterparty @ Simone's):

9:00PM / Iz & Diz

8:00PM / Jevon Jackson

7:00PM / DJ Jes 

5:30PM / Mdok & Syko 

4:30PM / Cheech

3:30PM / Jame$ Dean

2:00PM / Solmeca & Myq Moon

1:00PM / DSC

12:00PM / Decept

 

Sunday, July 29th (Afterparty @ Twisted Cantina & Harbee):

8:15PM / Colette

7:00PM / KE

6:00PM / Scrubfish

5:00PM / John Simmons

4:00PM / Alan King

3:00PM / CZBoogie 

2:00PM / Shazam Bangles

1:00PM / Phunk1

12:00PM / DJ Sound

2017

::Thursday, July 27th::

9:00pm / Stacy Kidd

8:00pm / DJ Rampage + DJ Vybez

7:15pm / Jon Iler

6:30pm / Jame$ Dean

5:45pm / DJ Lito 

5:00pm / Neeko

 

::Friday, July 28th:: Hosted by DJ Scend

9:30pm / DJ Deeon

8:45pm / MaddJazz

7:45pm / Scend + K.Sity

7:00pm / DJ Metro

5:45pm / Jayzen + CeaseDays

5:00pm / Cedeño

3:45pm / Lionel Militia + Cristian Oliver 

2:30pm / DopeKatz 

1:00pm / DJ Sound

 

::Saturday, July 29th::

9:45pm / Terry Hunter

8:30pm / Rubb Sound System

7:30pm / Rob Threezy 

6:15pm / Pump Boy Lee + Carlos V.

5:15pm / DJ Caveman

4:15pm / DJ Sushi 

3:00pm / Lovebug + Groovin' Kiki 

2:00pm / Rich Martinez

1:00pm / DJ Azúcar 

Noon / Mateo

 

::Sunday, July 30th::

8:30pm / Gettoblaster

7:00pm / KE + Ed Nine

6:00pm / John Simmons 

4:45pm / Mdok + Syko 

4:00pm / CZBoogie

3:00pm / DJ-X

2:00pm / DJ Knockout 

1:00pm / Haus-Arrest

Noon / DJ Purple

2016

::Thursday, July 28th::

9:00 - Cratebug

8:15 - Lovebug

7:15 - Syko & M-Dok

6:30 - Paparazzi

5:45 - DJ Lito

5:00 - Rich Martinez

 

::Friday, July 29th::

DJ's Are Not Jukeboxes presents:

9:30 - DJ Gant-Man

8:30 - MaddJeanius

7:30 - DJ Scend

6:30 - K.Sity

5:45 - Hypno

5:00 - Psyko M-1

4:15 - Omega

3:15 - CeaseDays & Serdna

2:00 - Carlos V

 

::Saturday, July 30th::

9:30 - DJ Hyperactive

8:15 - Kid Enigma

7:00 - Mike Dearborn

6:00 - Steve Melvage

5:00 - Marco Flores

3:00 - Soulphonetics

2:00 - Haus-Arrest

1:00 - Kid Riot

12:00 - DJ Azucar

 

::Sunday, July 31st::

8:30 - Johnny Fiasco

7:00 - DJ Heather 

6:00 - T. Mixwell

5:00 - John Simmons

4:00 - Jeff Craven

3:00 - DJ Ora

2:15 - Eddie V.

1:30 - Mr. Wonderful

12:45 - Bobby Bens

12:00 - Gerald Moore

2015

Thursday, July 30th
8:30 - Cratebug

7:30 - Stephen P.

6:30 - Cachet 

5:30 - Vic La Rok

 

Friday, July 31st

9:30 - Kid Enigma

8:30 - DJ Deeon (replaced by Gantman)

7:30 - MaddJazz + Boi Jeanius

6:30 - Mero

5:30 - Mathis Mega M Roussea 

4:30 - Jazzylite 

3:30 - CeaseDays + Serdna 

2:30 - Static 

 

Saturday, August 1st

9:15 - Local Options

7:45 - Flying Almaria Bros

6:45 - Andrew Emil

5:30 - Jon Iler + Jackin' Andy 

4:30 - Scrubfish 

3:30 - Czboogie

2:30 - Syko 

1:30 - DJ Azucar 

12:30 - Julio Ojeda

 

Sunday, August 2nd

8:15 - Paul Johnson

6:45 - DJ Heather

5:45 - John Simmons

4:45 - T. Mixwell

3:45 - Carlos Feliciano

2:45 - Spence:Chicago 

2:00 - Bobby Bens

1:15 - Gerald Moore

12:30 - Alex Mr. Latin House (& Markus D)

2014

Thursday, July 31st

8:30 - South of Roosevelt 

7:00 - Jay Nem & Jon Iler 

6:00 - B-Lattz

5:00 - RJ Pickens 

 

Friday, August 1st

9:30 - Paul Johnson 

8:30 - DJ Deeon

7:30 - Rob Threezy 

6:30 - Molly Bass 

5:30 - Charlie Glitch 

4:45 - Syko 

4:00 - Spence:Chicago 

3:15 - CeaseDays & DJ Serdna

2:15 - Mindy Sherman

1:00 - Carlos Vazquez 

Noon - Hypnotize 

 

Saturday, August 2nd

9:45 - Joshua Iz

8:45 - Mike Dearborn

7:45 - Frique

6:45 - Acidman

5:45 - Scrubfish 

4:45 - DJ Scend 

3:50 - Steve Melvage 

3:00 - Revel

2:15 - Paparazzi

1:30 - Nevalu 

12:30 - Mateo 

 

Sunday, August 3rd

8:30 - Johnny Fiasco 

7:30 - Lego 

6:30 - Milty Evans 

5:30 - John Simmons 

4:30 - Garrett David 

3:00 - Innerspace Halflife 

2:00 - Bobby Bens 

1:00 - Rich Martinez 

Noon - Gerald Moore 

2013

Thursday, July 25th (5pm – 10pm)

8:30 – Acidman

7:30 – B-Lattz

6:40 – Marco Flores

5:50 – Rich Martinez

5:00 – Spence: Chicago 

 

Friday, July 26th (Noon – 11pm)

9:15 – Flying Almaria Bros

8:00 – Scrubfish

7:00 – Steve Melvage

6:00 – T. Mixwell

5:00 – Mero

4:00 – Mathis Mega M. Rousseau

3:00 – Cratebug

2:00 – Kenny Ray

12:00 – Omega & Hypnotize

 

Saturday, July 27th (Noon – 11pm)

9:30 – Kid Enigma

8:30 – Ed Nine

7:30 – Jackin’ Andy

6:30 – Andrew Emil a.k.a. Change Request

5:30 – David Sabat

4:00 – CzBoogie & Paparazzi

3:00 – Caveman

2:00 – Mr. West

1:00 – Julio Ojeda

12:00 – David “Get Down” Goins

 

Sunday, July 28th (Noon – 10pm)

8:45 – Lego

7:45 – Stacy Kidd

6:45 – Milty Evans

5:45 – John Simmons

4:45 – DJ Scend

3:45 – Blake Walker

2:45 – DJ Ora

1:45 – Source One

12:45 – Bobby Bens & Gerald Moore 

12:00 – Carlos Vazquez

2012

THURSDAY, JULY 26

8:45pm-9:45pm / John Simmons

8:00pm-8:45pm / Carlos Vazquez

7:15pm-8:00pm / Ed Nine

6:30pm-7:15pm / Source One

5:45pm-6:30pm / Jackin Andy

5:00pm-5:45pm / Jazzy Lite  

 

...FRIDAY, JULY 27

9:30pm-10:45pm / Gantman

8:30pm-9:30pm / Stacy Kidd

7:30pm-8:30pm / DJ Jes

6:30pm-7:30pm / Hakim Murphy

5:45pm-6:30pm / Mr. Wonderful

5:00pm-5:45pm / Eddie V.

4:15pm-5:00pm / Psyko-M1

3:30pm-4:15pm / Omega

2:45pm-3:30pm / Absrd

2:00pm-2:45pm / Hypnotize

1:15pm-2:00pm / Mr. Fabulous/DJ FM

12:30pm-1:15pm / DJ 4-Ever

 

SATURDAY, JULY 28

9:30pm-10:45pm / Johnny Fiasco

8:30pm-9:30pm / Maurice Joshua

7:30pm-8:30pm / Andrew Emil

6:30pm-7:30pm / Kid Enigma

5:00pm-6:30pm / Czboogie & Paparazzi

4:00pm-5:00pm / Monna

3:00pm-4:00pm / Hector Lopez

2:15pm-3:00pm / Mero

1:30pm-2:15pm / Pablo Alejandro

12:45pm-1:30pm / Dominic David

12:00pm-12:45pm / Justin Nemesis

 

.SUNDAY, JULY 29

8:15pm-9:45pm / Justin Long

7:00pm-8:15pm / Nathan Drew Larsen

5:45pm-7:00pm / Iz & Diz

4:30pm-5:45pm / Karl & Mark Almaria

3:30pm-4:30pm / Sean Smith

2:30pm-3:30pm / Samone Roberts

1:30pm-2:30pm / Michael Serafini

12:30pm-1:30pm / Bobby B. & Gerald M.

11:45pm-12:30pm / Rich Martinez

11:00pm-11:45pm / Intense

© CREATED IN 2007 by House Of Sol Team

AS PART OF
  • Facebook
  • Instagram
  • Twitter
  • YouTube
  • icon
  • This Is: House of Sol 2019 (playlist
  • 281769